Butifen 400 mg plėvele dengtos tabletės

Spausdinti Spausdinti | Produktai
January 18, 2013

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Butifen 400 mg plėvele dengtos tabletės

Vaikams, kurių kūno svoris didesnis kaip 20 kg (apie 6 metų amžiaus), paaugliams ir suaugusiesiems
Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Šio vaistinio preparato galima įsigyti be recepto, tačiau Butifen  reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
–    Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
–    Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
–    Jeigu migrenos sukeltas galvos skausmas, karščiavimas per 3 dienas, kitoks skausmas per 4 dienas nepalengvėjo arba pasunkėjo, kreipkitės į gydytoją.
–    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1.    Kas yra Butifen ir kam jis vartojamas
2.    Kas žinotina prieš vartojant Butifen
3.    Kaip vartoti Butifen
4.    Galimas šalutinis poveikis
5.    Kaip laikyti Butifen
6.    Kita informacija

1.    KAS YRA BUTIFEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Butifen yra skausmą malšinantis ir uždegimą slopinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU).

Butifen vartojamas simptominiam gydymui:
–    silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip galvos, dantų, mėnesinių,
–    migrenos priepuolio galvos skausmui, esant aurai arba be jos,
–    karščiavimo ir skausmo dėl peršalimo.

Butifen tinka vartoti vaikams nuo 20 kg (apie 6 metų), paaugliams ir suaugusiesiems.

2.    KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BUTIFEN

Butifen vartoti negalima:
–    jeigu padidėjęs jautrumas ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Butifen medžiagai;
–    jeigu praeityje buvo dusulys, astma, sloga (rinitas), nosies gleivinės paburkimas,
–    dilgėlinė ar kiti panašūs reiškiniai vartojant acetilsalicilo rūgštį ar NVNU;
–    jeigu yra neaiškių kraujodaros sutrikimų;
–    jeigu yra ar buvo praeityje skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinė opa) arba kraujavimas (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
–    jeigu buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;
–    jeigu yra kraujavimas į smegenis arba kitoks aktyvus kraujavimas;
–    jeigu Jūs sergate sunkiu inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumu;
–    jeigu yra paskutinis nėštumo trimestras;
–    jeigu Jums nustatyta sunki širdies vainikinių kraujagyslių liga arba sunkus širdies nepakankamumas;
–    netekus daug skysčių (dėl vėmimo, viduriavimo ar dėl nepakankamo skysčių vartojimo);
–    jeigu vaiko kūno svoris mažesnis kaip 20 kg, ši vaisto dozė netinka,  nes yra labai didelis veikliosios medžiagos kiekis.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
–    jeigu Jūs sergate paveldima kraujodaros liga (ūmine intermituojančia porfirija);
–    jeigu sergate jungiamojo audinio ligomis (sistemine raudonąja vilklige ar mišria jungiamojo audinio liga);
–    jeigu sergate virškinimo trakto ligomis ar lėtinėmis uždegiminėmis žarnyno ligomis (opiniu kolitu, Krono liga);
–    jeigu  sutrikusi inkstų ir (arba) kepenų funkcija;
–    jeigu netekote daug organizmo skysčių (dehidracija);
–    jeigu Jums buvo arba yra padidėjęs kraujospūdis ir  nustatytas širdies nepakankamumas;
–    jeigu sergate alerginėmis ligomis (pvz.: yra odos reakcijų, sergate astma, šienlige),  lėtiniu rinitu, lėtine obstrukcine plaučių liga, nes didesnė padidėjusio jautrumo reakcijų rizika;
–    jeigu Jums nustatyti kraujo krešumo sutrikimai;
–    po didelių chirurginių operacijų.

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.
Jeigu Butifen vartojamas ilgai, reikia reguliariai tikrinti Jūsų kepenų ir inkstų funkciją, taip pat kontroliuoti kraujo ląstelių sudėtį.
Šis vaistinis preparatas priklauso vaistų grupei (NVNU), kurie gali trikdyti moterų vaisingumą. Nustojus vaisto vartoti šis poveikis pranyksta.

Virškinimo trakto saugumas
Butifen reikia vengti vartoti kartu su kitais NVNU, įskaitant COX-2 (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius) inhibitorius.

Senyvi pacientai: senyviems pacientams yra didesnis NVNU šalutinio poveikio pavojus, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacija, kurie gali sukelti mirtį.

Virškinimo trakto kraujavimas, išopėjimas ar prakiurimas: virškinimo trakto kraujavimas, išopėjimas ar prakiurimas, kurie gali būti mirtini, registruojami bet kuriuo metu vartojant visus NVNU su ar be įspėjamaisiais simptomais ar praeityje buvusiais sunkiais virškinimo trakto sutrikimais.

Didinant NVNU dozę, jeigu Jums praeityje buvo opa, ypač komplikuota kraujavimu arba prakiurimu, taip pat senyviems žmonėms, kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė. Pasitarkite su gydytoju, ar nereikia paskirti Jums vartoti skrandžio gleivinę apsaugančių preparatų (pvz.: mizoprostolio arba protonų siurblio inhibitorių). Tai taip pat aktualu, jeigu Jūs vartojate nedideles acetilsalicilo rūgšties (ASR) dozes arba kitas veikliąsias medžiagas, galinčias padidinti virškinimo trakto pažeidimų riziką.

Jeigu Jums praeityje pasireiškė šalutinis poveikis virškinimo traktui, ypač jeigu esate senyvo amžiaus, pasakykite apie neįprastus simptomus  (ypač kraujavimą iš virškinimo trakto) gydytojui, ypač pradėjus vartoti vaisto. Reikia laikytis atsargumo, jeigu Jūs kartu vartojate vaistus, galinčius padidinti išopėjimo ar kraujavimo riziką, pvz.: geriamuosius kortikosteroidus, tokius antikoaguliantus kaip varfarinas, selektyviuosius serotonino reabsorbcijos inhibitorius  arba antitrombocitines medžiagas, pvz., acetilsalicilo rūgštį.

Jeigu atsiranda skrandžio kraujavimas ar išopėjimas, nutraukite Butifen vartojimą ir pasitarkite su gydytoju.

Poveikis širdies bei galvos smegenų kraujagyslėms
Tokie vaistai kaip Butifen gali būti susiję su nedideliu miokardo infarkto arba insulto rizikos padidėjimu. Tačiau  tokia rizika didesnė, kai vartojamos didelės dozės ilgą laikotarpį. Neviršykite rekomenduojamos dozės arba vartojimo trukmės (ne ilgiau kaip 3 dienas, esant galvos skausmui dėl migrenos ir 4 dienas vartojant skausmo malšinimui).

Jeigu Jums nustatyti širdies veiklos sutrikimai, anksčiau buvo insultas arba jeigu manote, kad toks pavojus gresia (pvz., jeigu yra padidėjęs kraujospūdis, sergate cukriniu diabetu arba padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje) pasitarkite dėl vaisto vartojimo su gydytoju arba vaistininku.

Odos reakcijos
Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų, kai kurios iš jų buvo mirtinos, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso – Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę (Lyell sindromą), susijusius su NVNU vartojimu (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
Šių reakcijų atsiradimo rizika didžiausia gydymo pradžioje, daugeliu atvejų jos prasideda  pirmąjį gydymo mėnesį.
Pastebėję pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, Butifen vartojimą nutraukite ir nedelsiant pasitarkite su gydytoju.

Sergant vėjaraupiais reikia vengti vartoti Butifen.

Kitos pastabos
Labai retai pasitaikė sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų (pvz., anafilaksinis šokas). Atsiradus pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams pavartojus Butifen, gydymą reikia nedelsiant nutraukti. Patyręs personalas, atsižvelgdamas į simptomus, turi pradėti taikyti reikiamas gydymo priemones.

Vartokite pakankamą skysčių kiekį, ypač tuomet, kai karščiuojate, viduriuojate ar vemiate.
 
Ilgai vartojant skausmą malšinančių vaistų gali atsirasti galvos skausmas, kurio negalima gydyti didesnėmis šio vaisto dozėmis.

Dažniausiai pripratimas vartoti skausmą malšinančias medžiagas, ypač derinant kelias skausmą slopinančias medžiagas, gali sukelti pastovų inkstų pažeidimą, sukelti inkstų nepakankamumo pavojų (analgetikų sukelta nefropatija).

NVNU gali slėpti infekcinės ligos ir karščiavimo simptomus.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant kartu su Butifen, jis gali turėti įtakos žemiau išvardytų vaistinių preparatų arba preparatų grupių poveikiui.

Sustiprėja poveikis arba šalutinis poveikis:
–    digoksino (vaisto, vartojamo širdies silpnumui  ir ritmo sutrikimams gydyti), fenitoino (vaisto epilepsijai ar neuropatiniam skausmui gydyti), ličio (vaisto kai kurioms psichikos ligoms gydyti). Gali padidėti šių medžiagų koncentracija kraujyje. Kai vaisto vartojama teisingai (ne ilgiau kaip 4 dienas), šių medžiagų  koncentracijos kraujo plazmoje kontroliuoti nebūtina;
–    kraujo krešumą mažinančių vaistų, pvz., varfarino;
–    metotreksato (vaisto vėžiui arba kai kurioms reumatinėms ligoms gydyti): sustiprėja šalutinis poveikis;
–    acetilsalicilo rūgšties ir kitų uždegimo sukeltą skausmą malšinančių vaistų (NVNU), taip pat gliukokortikoidų (vaistų, kurių sudėtyje yra kortizono arba kortizonui panašių medžiagų): padidėja opų ir kraujavimo iš virškinimo trakto rizika;
–    antitrombocitiniai vaistai ir selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (vaistai depresijai gydyti): padidėja opų ir kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

Susilpnėja  poveikis:
–    vaistų, kurie didina skysčių išsiskyrimą iš organizmo (diuretikų) gydant padidėjusį kraujospūdį (hipertenziją): jie gali padidinti inkstų pažeidimo riziką;
–    AKF inhibitorių (vaistų, vartojamų širdies nepakankamumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti): padidėja inkstų funkcijos sutrikimų rizika;
–    mažų acetilsalicilo rūgšties dozių: gali būti sutrikęs mažų acetilsalicilo rūgšties dozių poveikis kraujo krešumui turintiems įtakos trombocitams.

Kita galima sąveika:
–    zidovudinas (vaistas AIDS gydymui): padidėja kraujo išsiliejimo į sąnario ertmę, hematomų rizika ŽIV teigiamiems hemofilija sergantiems asmenims;
–    ciklosporinas (imuninę sistemą slopinantis vaistas): galimas inkstų pažeidimas;
–    takrolimuzas: vartojant kartu gali būti inkstų pažeidimas, perdozavimas;
–    sulfonilšlapalo preparatai (geriamieji vaistai nuo cukrinio diabeto): nors tokia sąveika su ibuprofenu, skirtingai negu kitų NVNU, iki šiol nepasitaikė, vartojant tokį derinį dėl atsargumo rekomenduojama kontroliuoti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje;
–    probenecidas ir sulfinpirazonas  (vaistai podagrai gydyti): gali sulėtėti ibuprofeno išsiskyrimas;
–    kalį sulaikantys diuretikai (kai kurie šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai): gali padidėti kalio koncentracija kraujo plazmoje;
–    chinolonų grupės antibiotikai: gali padidėti traukulių rizika.

Kai kurie kraujo krešumą (pvz.: acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas), padidėjusį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta adrenoreceptorių blokatoriai, angiotenzino II inhibitoriai, diuretikai)  mažinantys bei kiti vaistai gali turėti įtakos ibuprofeno poveikiui arba ibuprofenas gali turėti įtakos jų veikimui.Todėl visuomet, vartojant kitus vaistus kartu su ibuprofenu, pasitarkite su gydytoju.

Butifen vartojimas su maistu ir gėrimais
Kartu su Butifen nevartokite alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Jei vartodamos Butifen pastojote, informuokite apie tai gydytoją. Tik pasitarus su gydytoju pirmuosius 6 nėštumo mėnesius galima vartoti ibuprofeną. Paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius Butifen vartoti negalima, nes padidėja motinos ir vaiko komplikacijų rizika.

Žindymas
Nedidelis ibuprofeno ir jo skilimo produktų kiekis  patenka į žindyvės pieną. Kadangi neigiamo poveikio vaikui iki šiol nepasitaikė, vartojant vaisto trumpai žindymo dažniausiai nutraukti nereikia.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kadangi vartojant Butifen didelę dozę gali būti tokių nepageidaujamo poveikio požymių kaip nuovargis, svaigulys, todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tai labiau būdinga, jei kartu vartojamas alkoholis.

3.    KAIP VARTOTI BUTIFEN

Butifen visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta šiame pakuotės lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Paprastai vaistas dozuojamas tokiu būdu:

Suaugusieji

Pradinė dozė: gerkite 200 mg arba 400 mg ibuprofeno (½ arba1 Butifen tabletė). Prireikus galima vartoti papildomą 200 mg arba 400 mg dozę (½ arba 1 Butifen tabletė), bet negalima viršyti didžiausios 1200 mg ibuprofeno (3 tablečių) paros dozės. Tarp vaisto vartojimo intervalo turi praeiti mažiausiai 6 valandos.

Vaikai, kurių kūno svoris didesnis kaip 20 kg (apie 6 metų) ir paaugliai

Butifen galima vartoti tik tiems vaikams, kurių svoris ne mažesnis kaip 20 kg. Maksimali paros dozė yra 30 mg/kg kūno svorio, kurią reikia padalyti į 3 arba 4 dalis. Tarp vaisto vartojimo turi praeiti mažiausiai 6 valandos. Negalima viršyti rekomenduojamos maksimalios paros dozės.
 
Butifen vaikams ir paaugliams rekomenduojamos tokios dozės:

Kūno svoris
    Vienkartinė dozė
    Maksimali paros dozė

20-29 kg    200 mg (½ tabletės)    600 mg (1½ tabletės)
30-39 kg    200 mg (½ tabletės)    800 mg (2 tabletės)
40 kg ir daugiau     200-400 mg (½ -1 tabletė)    1200 mg (3 tabletės)

Jeigu Jums atrodo, kad Butifen veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju.

Vartojimo būdas
Vartoti per burną.
Plėvele dengtas tabletes reikia nuryti užsigeriant vandeniu.
Pacientams, kurių skrandis jautrus, rekomenduojama Butifen gerti valgymo metu.

Gydymo trukmė
Vaistas vartojamas tik trumpalaikiam gydymui.
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką būtiną simptomų kontrolei. Jeigu Butifen reikia vartoti ilgiau kaip 3 dienas esant galvos skausmui dėl migrenos arba karščiavimui, bei ilgiau kaip 4 dienas skausmui malšinti, arba jeigu ligos simptomai stiprėja, pasitarkite su gydytoju.

Pavartojus per didelę Butifen dozę
Nedelsiant pasitarkite su gydytoju.

Vaisto perdozavimo galimi simptomai: galvos skausmas, svaigulys, apkvaitimas, sąmonės pritemimas (vaikams taip pat gali būti traukulių), pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, kraujavimas iš virškinimo trakto, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas, staigus kraujospūdžio sumažėjimas, kvėpavimo slopinimas,  melsvai rausva odos ir gleivinių spalva.

Pamiršus pavartoti Butifen
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4.    GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Butifen, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau nurodomas nepageidaujamas poveikis apima visus žinomus nepageidaujamo poveikio reiškinius, susijusius su gydymu ibuprofenu, įskaitant pasireiškusius didele doze ilgą laiką gydant reumatu sergančius pacientus. Duomenų dažnis, išskyrus labai retus atvejus, pagrįstas rezultatais vartojant  ibuprofeną trumpai maksimalia geriamąja 1200 mg paros doze ir maksimalia 1800 mg paros doze, vartojama žvakučių forma.

Galimas šalutinis poveikis

Žemiau išvardytą nepageidaujamą poveikį reikia vertinti taip: jis labiausiai susijęs su doze bei yra individualus kiekvienam pacientui.

Dažniausiai stebėtas nepageidaujamas poveikis susijęs su virškinimo traktu.
Gali būti pepsinės opos, prakiurimas arba kraujavimas iš virškinimo trakto, kartais sukeliantis mirtį, ypač senyviems pacientams (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Vartojant vaisto pasitaikė pykinimas, vėmimas, viduriavimas, meteorizmas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, juodos spalvos išmatos, vėmimas su krauju, opinis stomatitas (burnos gleivinės uždegimas su opomis), žarnų ligų opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimas (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Rečiau pasitaikė skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas).

Tokių vaistų kaip Butifen vartojimas gali būti susijęs su nedideliu  miokardo infarkto ar insulto rizikos padidėjimu.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 iš 100 pacientų)
– Virškinimo trakto sutrikimai: deginimo pojūtis už krūtinkaulio, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, meteorizmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, nesmarkus kraujavimas iš virškinimo trakto, kuris išimtiniais atvejais gali sukelti anemiją.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 iš 1000 pacientų)
–    Galvos skausmas, svaigulys, nemiga, sujaudinimas, dirglumas arba nuovargis.
–    Padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios bėrimu ir niežuliu bei astmos priepuolis (galimai su staigiu kraujospūdžio sumažėjimu).
–    Regėjimo sutrikimai.
–    Skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kartais galinti sukelti kraujavimą ir prakiurimą.
–    Burnos gleivinės uždegimas su opomis (opinis stomatitas), paūmėjęs opinis kolitas ir Krono liga, gastritas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 iš 10 000 pacientų)
–    Ūžesys ausyse.
–    Inkstų audinio pažeidimas (papilų (spenelių) nekrozė), ypač vartojant vaisto ilgai.
–    Padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija kraujo plazmoje.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų)
–    Sumažėjęs šlapimo kiekis ir skysčio susilaikymas audiniuose (edema);šie požymiai gali rodyti esant inkstų ligą, kartais netgi inkstų nepakankamumą.
–    Nefrozinis sindromas (skysčių susilaikymas audiniuose ir didelio kiekio baltymų netekimas su šlapimu), inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), kurį gali papildyti ūminis inkstų nepakankamumas.
–    Sutrikusi kepenų veikla, kepenų pažeidimas, ypač vartojant vaisto ilgą laiką, kepenų nepakankamumas, ūminis kepenų uždegimas (hepatitas).
–    Sutrikusi kraujodara, agranulocitozė (šių sutrikimų požymiai gali būti karščiavimas ir bloga bendra būklė arba karščiavimas ir vietiniai infekcijos požymiai: gerklės skausmas, burnos ir ryklės skausmas arba šlapinimosi sutrikimai).
–    Sunkios odos reakcijos su bėrimu ir pūslių atsisluoksniavimu (Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (Lajelio sindromas)), išplikimas (alopecija).
–    Pavieniais atvejais sunkios odos reakcijos su minkštųjų audinių komplikacijomis gali būti sergant vėjaraupiais.
–    Aseptinio meningito simptomai: galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, sprando rigidiškumas, sąmonės pritemimas. Didesnė rizika šiam sutrikimui būdinga pacientams, kurie serga autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga).
–    Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos.
–    Infekcinio uždegiminio proceso paūmėjimas.
–    Psichozės pobūdžio reakcijos, depresija.
–    Juntamas stiprus širdies plakimas, širdies nepakankamumas, miokardo infarktas.
–    Kraujospūdžio padidėjimas.
–    Stemplės ir kasos uždegimas.
–    Membranai panašių susiaurėjimų žarnose susidarymas.

Apsaugos priemonės
Nutraukite Butifen vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicinos pagalbos, jeigu atsirado šių simptomų:
–    odos bėrimas ir niežulys;
–    astmos priepuolis;
–    sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos: veido, liežuvio arba ryklės patinimas, kvėpavimo takų susiaurėjimas, dusulys, pagreitėjęs širdies plakimas, kraujospūdžio staigus sumažėjimas, sukeliantis gyvybei pavojingą šoką;
–    kraujodaros sutrikimai: pirmieji požymiai gali būti karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, gripui panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies, kraujosruvos odoje. Negalima vartoti be gydytojo nurodymo skausmą malšinančių ar temperatūrą mažinančių vaistų;
–    infekcinės kilmės uždegimo paūmėjimas: vartojant Butifen atsirado infekcijos požymių arba jie pasunkėjo;
–    regėjimo sutrikimas;
–    palyginti stiprus pilvo skausmas, vėmimas su kraujo priemaiša, kraujas išmatose arba juodos spalvos išmatos;
–    sumažėjęs šlapimo kiekis,skysčių kaupimasis organizme (edema).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui  arba vaistininkui.

5.    KAIP LAIKYTI BUTIFEN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Butifen vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6.    KITA INFORMACIJA

Butifen sudėtis

–    Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 684 mg ibuprofeno-DL-lizino druskos, atitinkančios 400 mg ibuprofeno.
–    Pagalbinės medžiagos: Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, talkas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.
–    Tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 6000, glicerolis (85%).

Butifen išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos arba margai pilkšvos, pailgos, dengtos plėvele, su skyrimo vagele vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
Butifen tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 6, 10, 12 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
ratiopharm GmbH
Graf-Arco-Strasse 3
89079 Ulm
Vokietija

Gamintojas
Merckle GmbH
Ludwig-Mercle-Strasse 3
D-89143 Blaubeuren
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“
V. A. Graičiūno g. 8,
LT-02241 Vilnius
Lietuva
Tel. (8 5) 266 0203
Faks. (8 5) 266 0206

Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra  registruotas tokiais pavadinimais:

Estija     Butifen 400 mg
Latvija    Butifen 400 mg apvakotās tabletes
Austrija    ratioDolor akut 400 mg Filmtabletten
Suomija    Ibuxin rapid 400 mg tabletti, kalvopäällysteinen
Liuksemburgas    IBU-LYSIN-ratiopharm 684 mg Filmtabletten
Vengrija    Ibuprofen-ratiopharm 400 mg filmtabletta
Vokietija    IBU-LYSIN-ratiopharm 684 mg Filmtabletten
  

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-02-25

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/