GASEC

Spausdinti Spausdinti | Produktai
January 20, 2013

Gasec™ 20 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės (N14)

gasec

Omeprazolas

Tegul dega! Tik ne skrandyje!

Veikliosios medžiagos, stiprumas. Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolo.

Indikacijos. Suaugusiųjų gastroezofaginio refliukso simptomų (pvz., rėmens, skrandžio rūgšties atpylimo) trumpalaikis gydymas.

Vartojimo būdas ir dozavimas. Rekomenduojama dozė yra 20 mg omeprazolo 1 kartą per parą 14 parų. „Gasec“ kapsules rekomenduojama vartoti ryte, nevalgius, nuryti nepažeistas, užsigeriant puse stiklinės vandens. Pacientams, kurių sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija, prieš vartojant „Gasec“ reikia pasitarti su gydytoju. „Gasec“ nėra skirtas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

Kontraindikacijos. Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai, modifikuotiems benzimidazolams arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. Omeprazolo, kaip ir kitų protonų siurblio inhibitorių (PSI), negalima vartoti kartu su nelfinaviru.

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės. Jeigu atsiranda perspėjamųjų simptomų (pvz., reikšmingas neplanuotas kūno svorio mažėjimas, pasikartojantis vėmimas, disfagija, vėmimas krauju ar melena), įtariant arba nustačius skrandžio opą, reikia ištirti, ar nėra piktybinio proceso, kadangi gydymas gali lengvinti simptomus ir dėl to diagnozė gali būti nustatyta vėliau. Omeprazolo nerekomenduojama vartoti su atazanaviru, vengti vartojimo kartu su klopidogreliu. Omeprazolas, kaip ir visi kiti rūgštingumą mažinantys vaistai, gali sumažinti vitamino B12 (cianokobalamino) absorbciją. Gali padidėti virškinimo trakto infekcijos (pvz., sukeltos Salmonella ir Campylobacter bakterijų) atsiradimo rizika. Pacientai, kuriems ilgą laiką kartojasi skrandžio veiklos sutrikimo simptomai ar rėmuo, turi reguliariai lankytis pas gydytoją. Pacientai turi būti informuoti apie reikalingumą pasitarti su gydytoju, jeigu: yra buvusi skrandžio opa ar virškinimo trakto operacija; yra krūtinės anginos simptomų; ilgiau nei 4 savaites tęsiamas simptominis skrandžio veiklos sutrikimo ar rėmens gydymas; sergama gelta ar sunkia kepenų liga; pacientui yra daugiau nei 55 metai ir pasireiškė naujų simptomų ar jie neseniai pasikeitė. Pacientai turi nevartoti omeprazolo profilaktiškai. Pacientams, kuriems bus taikomas ilgalaikis gydymas, arba kurie kartu su PSI vartoja digoksino ar hipomagnezemiją galinčių sukelti vaistų (pvz., diuretikų), prieš pradedant gydymą, ir jo metu, reikia periodiškai atlikti magnio kiekio kraujyje tyrimus. Ilgalaikis (>1 metus) didelių PSI dozių vartojimas gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo ar stuburo lūžimų riziką, ypač senyvo amžiaus žmonėms ir esant kitiems rizikos veiksniams. Pacientai, kuriems yra padidinta osteoporozės rizika, turi būti stebimi pagal galiojančias klinikines gaires, be to, jie turi nuolat papildomai gauti atitinkamą vitamino D ir kalcio kiekį. Vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės. Šio vaistinio preparato negalima skirti pacientams, kuriems nustatytas fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija, arba sacharazės ir izomaltazės stygius.

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Informacinis lapelis

LI/GSC/OTC-CH/14/0001a