Pritaikykite biuro „ginkluotę“!

Spausdinti Spausdinti | Produktai
January 18, 2013

Kasdieniai Jūsų biuro ginklai yra klaviatūra, monitorius ir telefono aparatas. Išmokite naudoti juos teisingai, kad nepakenktumėte savo sveikatai!

Klaviatūra turi būti tiesiai prieš Jus, kiek įmanoma arčiau. Išsiaiškinkite, kurią klaviatūros dalį naudojate dažniausiai ir padėkite šią dalį tiesiai prieš save. Jei darbe dažniausiai įvedinėjate skaičius, centre turėtų stovėti dešinioji klaviatūros pusė.

Pelę padėkite kuo arčiau klaviatūros, kad nereikėtų lankstyti nugaros, stengiantis ją pasiekti. Kad padėtumėte pelę arčiau klaviatūros, pasinaudokite nuožulniu paviršiumi arba specialiu tilteliu pelei.

Labai svarbu, kad kompiuterio monitorius būtų reikiamu – rankos (apytiksliai 60 cm) – atstumu nuo Jūsų. Dar viena svarbi sąlyga – šviesa. Ar dirbant kompiuteriu monitorius pakankamai apšviestas? Jei Jūsų darbo vieta yra prie lango, prisitaikykite užuolaidas ar žaliuzes prie savo darbo vietos, o ne atvirkščiai. Darykite viską, kas įmanoma, kad apšvietimas būtų kuo geresnis.

Taip pat nepamirškite, kad kompiuterio monitorius turi stovėti tiesiai prieš Jus, o ne kur nors šone. Pritaikykite monitorių prie patogiausios savo sėdėjimo pozos, o ne pats bandykite prisitaikyti prie monitoriaus stovėjimo vietos. Daugumos monitorių aukštį galima reguliuoti – pasinaudokite šia galimybe, kad monitorius stovėtų Jums tinkamiausiame aukštyje.

Taip pat svarbu ir tai, kur stovi Jūsų telefono aparatas. Reikia, kad galėtumėte jį be vargo pasiekti. Gali nutikti, kad nespėsite laiku atsiliepti, jei telefonas gulės popierių krūvoje.

Nors šiandien yra labai daug įvairių pagalbinių priemonių, palengvinančių kasdienybę ir mažinančių įtampą, atsiminkite, kad Jūsų savijauta priklauso tik nuo Jūsų. Todėl kasdien rūpinkitės, kad Jūsų kūnas patirtų kuo mažiau neigiamos aplinkos įtakos.