Rokas tirpst

  Nutirpimas nėra vienintelis pojūtis rankoje, taip pat galite jausti dilgčiojimą (lyg bėgiotų skruzdėlės), niežulį, patirti jutimo sutrikimus. Kodėl tai vyksta?

  Nervų šaknelės išeina per specialias stuburo angas, pradedant nuo antro kaklo slankstelio (C2). Nervinės skaidulos, judančios savo anatominiu keliu, yra atsakingos už tam tikros kūno dalies stimuliavimą (jungiasi prie centrinės nervų sistemos). Bet kurio šio anatominio lygmens sutrikimas ar pažeidimas gali sukelti rankos jutimo sutrikimus, taip pat skausmą ir nusilpimą.

  Kadangi dilgčiojimas yra vienas iš parestezijos simptomų (nenormalus nesančio dirginimo jutimas), būtina išsiaiškinti, kodėl išsivystė rankos parestezija. Priežastys gali būti įvairios – mechaninis nervo užspaudimas, trauma, medžiagų apykaitos sutrikimai, uždegimas, degeneraciniai procesai. [1]

  Nervo užspaudimas

  Dažniausia priežastis yra nervo užspaudimas, kurį sukelia, pavyzdžiui, per ilga neįprasta rankos padėtis. Riešo kanalo sindromo atveju dilgčiojimas ypač jaučiamas plaštakos delninėje pusėje sulenkus plaštaką, nes tuo metu užspaudžiamas nervas, jis nebegauna reikalingų maistinių medžiagų, todėl prasideda audinių apmirimo procesas ir plaštakoje jaučiama parestezija.

  Panašiai jaučiamės, kai ilgesnį laiką gulime ar sėdime neįprastoje padėtyje, kurioje esant mechaniškai užspaudžiamas nervas. Dilgčiojimo rankoje priežastį turi nustatyti ir patvirtinti gydytojas. [1]

  Literatūros šaltiniai:

  1. Rutkove S.B. (2019) Overview of upper extremity peripheral nerve syndromes, UpToDate database