Stambiųjų sąnarių skausmai

Spausdinti Spausdinti | Produktai
August 29, 2012

Kas tai?

Sąnarių skausmo pojūčiai?

Kas sukelia sąnarių skausmą?

Kelio sąnario skausmas

Sąnarinis skausmas klubuose

Peties sąnario skausmas

Alkūnės sąnario skausmas

Plaštakos sąnarių skausmas

Labiausiai paplitusios ligos, sukeliančios sąnarių skausmą

Prevencija

Klubo skausmų gydymas

Artrito ir kitų reumatinių ligų gydymas

 

Kas tai?

Sąnarys. Vieta, kurioje jungiasi du ar daugiau kaulų, vadinama sąnariu. Kad kaulai nesitrintų vienas į kitą, visuose sąnariuose yra savotiška kamštinė medžiaga, vadinama kremzle. Kaulus tarpusavyje sujungia tvirti, elastingi audinių raiščiai, kurie vadinami raumenų sausgyslėmis. Kita vertus, sausgyslės yra kieti audinių raiščiai, kurie sujungia raumenį su kaulu. Raumenys dirba priešingomis poromis tam, kad sulenktų ar ištiestų sąnarį. Nors ir raumenys techniškai nėra sąnario sudėtinė dalis, jų reikšmė yra didelė, nes raumenys padeda atremti ir apsaugoti sąnarius.

Į viršų

Sąnarių skausmo pojūčiai?

Sąnarių skausmą dažnai lydi patinimas ir sukaustymas arba šiluma sąnariuose. Jei nėra pažeidimo, skausmas viename ar keliuose sąnariuose gali būti sukeltas uždegimo arba infekcijos. Esant nuolatiniam skausmui, kuris pasireiškia trumpam po virusinės infekcijos, būtina kreiptis į gydytoją.

Į viršų

Kas sukelia sąnarių skausmą?

Sąnarių skausmą gali sukelti įvairios aplinkybės arba sužalojimai:

 • Kaulų lūžiai
 • Infekcijos (kurias paprastai sukelia bakterijos arba virusai)
 • Autoimuniniai susirgimai (kai organizmas puola pats save, nes imuninė sistema kurią nors kūno dalį priima kaip svetimą)
 • Bendras sąnarių „susidėvėjimas“

Viena iš dažniausiai pasitaikančių sąnarių skausmų priežasčių yra osteoartritas. Jis išsivysto tais atvejais, kai kremzlė sudyla ir kaulai trinasi vienas į kitą, taip sukeldami skausmą ir sustingimą. Toks reiškinys paprastai pasireiškia žmonėms vyresniems nei 50 metų ir dažnai pasitaiko asmenims, kurių šeimoje osteoartritas yra įgimtas.

Kita sąnarių skausmo priežastis gali būti kraujagyslės nekrozė. Tai būsena, kuri gali atsirasti, jeigu kaulas nėra pakankamai gerai aprūpinamas krauju. Todėl sąnarys deformuojasi ar yra pažeidžiamas.

Sąnarių skausmas gali paaštrėti, jeigu jūs vengiate judėti. Skaudančio sąnario išjudinimo vengimas gali susilpninti raumenis ir taip dar labiau pasunkinti sąnarių judėjimą.

Į viršų

Sąnarių skausmo rūšys

Kelio sąnario skausmas

 

1. Kelio girnelė 2. Šoninis meniskas 3. Šeivikaulis 4. Šlaunikaulis 5. Kryžminiai raiščiai 6. Vidinis meniskas 7. Blauzdikaulis

Kelio sąnariai per žmogaus gyvenimą turi atlaikyti labai didelius krūvius, ypač tų žmonių, kurie dirba sunkų fizinį darbą (sportininkai) taip pat patyrusiems traumas, išnirimus ir patempimus.

Net negalime įsivaizduoti, kokias funkcijas mūsų kojos atlieka per darbo dieną (mes einame, pašokame, bėgame, pritupiame). Visas jas užtikrina labai sudėtinga ir stipri sistema – kelių sąnariai, kurie jungia šlaunį su blauzda. Kelio sąnario paviršių dengia kremzlė – tvirta materija, kuri paverčianti paviršių lygiu ir elastingu. Kremzlės ląstelės nuolatos dauginasi ir atsinaujina, todėl sąnariai gali funkcionuoti daugelį metų. Kol žmogus jaunas ir neturi ypatingų medžiagų apykaitos ar kraujotakos sutrikimų, kremzlė yra sveika, lygi ir elastinga. Visi įtrūkimai, kurie atsiranda kremzlėje užsipildo naujomis ląstelėmis. Kelio sąnarys turi du kremzlinius pusžiedžius – meniskus, kurie išlygina sąnario paviršių, taip pat kryžminius raiščius, kurie mechaniškai sutvirtina kelį.

Kelio sąnarius gali žaloti du dalykai: traumos ir ligos. Dažniausiai kaltos įvairios traumos. Jauniems žmonėms būdingas kelio sąnarių raiščių arba kitų minkštųjų audinių sužalojimas, tuo tarpu vyresniojo amžiaus žmonėms dažniausios traumos yra lūžiai.

Diagnozuojant ligą, svarbiausia yra nustatyti, kur jums skauda.

 • Skausmas kelio šonuose (vidiniame ir išoriniame) gali būti susijęs su šalia esančių raiščių pažeidimu, menisko plyšimu ar osteoartritu.
 • Skausmas kelio priekinėje dalyje paprastai susijęs su po girnele suminkštėjusia kremzle. Kremzlės suminkštėjimas gali būti sukeltas osteoartrito, taip pat ir raiščių uždegimų.
 • Skausmą kelio užpakalinėje dalyje gali sukelti artritas ar cistos, dar vadinamos Beikerio cistomis. Šios cistos turi vožtuvą, kurį sudaro sąnario ertmės audiniai, jis kartais gali užsikimšti ir tada skystis uždaromas cistoje. Todėl netgi tada, kai sužalojimas užgyja, patinimas pakinklyje gali išlikti. Skausmai paprastai apibūdinami kaip buki ir geliantys. Ilgalaikis vaikščiojimas ar stovėjimas skausmą sustiprina .

Kelis atrodo nestabilus. Jausmas yra toks lyg kelis nustoja reaguoti, judėti. Kartais žmonės šį pojūtį apibūdina kaip „vaikščiojimą apsiavus riedučiais“. Būsena gali būti susijusi su raiščių sužalojimu, osteoartritu, girnelės išnirimu, taip pat ir su kremzlės plyšimais .viena iš labiausiai paplitusių kelio problem

Kas yra meniskas?

Jūsų kelyje yra du meniskai, esantys tarp šlaunikaulio (femur) ir blauzdikaulio (tibia). Meniskai yra kremzliniai audiniai, užtikrinantys kelio struktūrinį vientisumą tuo metu, kai jis yra įsitempęs ar pasuktas.

Kokia menisko funkcija?

Menisko funkcija yra kelio sąnaryje išlyginti jūsų kūno svorį. Jei nebūtų menisko, jūsų kūno svoris tektų kojų kaulams netolygiai. Toks netolygus svorio pasiskirstymas reikštų padidintą jėgos poveikį tam tikroms kaulų vietoms, o tai skatintų ankstyvą kelio sąnarių artrito vystymąsi. Todėl meniskas toks svarbus normaliai jūsų kelio funkcijai.

Kada įvyksta menisko plyšimas (plyšta kremzlė)?

Dvi dažniausiai pasitaikančios menisko plyšimo priežastys yra trauminis sužalojimas (dažniausiai pasitaikantis sportininkams) ir degeneraciniai procesai (pasitaikantys vyresnio amžiaus pacientams, kurių kremzlės trapios).

Kokie menisko plyšimo simptomai?

Dažniausiai susiduriame su šiais menisko plyšimo simptomais:

 • Skausmas kelyje
 • Kelio patinimas
 • Jautrumas paspaudus meniską
 • Traškesys ar braškesys kelyje
 • Riboti kelio sąnario judesiai

Į viršų

 

Sąnarinis skausmas klubuose

1. Klubakaulis 2. Gūžduobė 3. Šlaunikaulio galvutė 4. Šlaunikaulio kaklelis 5. Šlaunikaulis

Klubai yra vieni pagrindinių svorio atramos sąnarių jūsų kūne. Sąnarį sudaro dviejų arba kelių kaulų galai, kuriuos jungia tankios raiščių grupės.

Klubą, kuris turi atlaikyti visą jūsų svorio poveikį, sudaro dvi pagrindinės dalys:

 • Rutulys (šlaunikaulio galvutė) jūsų šlaunikaulio (femur) gale.
 • Suapvalinta gūžduobė (acetabulum) jūsų klubikaulyje.

Šlaunikaulio gale esantis rutulys (šlaunikaulio galvutė) yra gūžduobėje (acetabulum). Raiščiai, kurie yra audinių raiščių grupės, prijungia šį rutulį prie gūžduobės ir juos sutvirtina. Ir rutulio, ir gūžduobės paviršius dengia lygi ir kieta medžiaga, vadinama sąnario kremzle, kuri minkštai padengia kaulus ir leidžia jiems laisvai judėti.

Visus kitus klubo sąnario paviršius dengia plonas, lygus audinių pamušalas; jis išskiria nedidelį kiekį skysčio, kuris veikia kaip tepalinė medžiaga tam, kad klubo sąnario kaulai nesitrintų vienas į kitą .

Skausmas klubuose yra paplitusi problema. Juos gali sukelti keletas priežasčių. Svarbu nustatyti teisingą diagnozę tam, kad pagrindinei problemai būtų skirtas atitinkamas gydymas. Jei jūs skundžiatės skausmais klubuose, dažniausia priežastis galėtų būti:

 • Osteoartritas – tai viena iš labiausiai paplitusių skausmo priežasčių. Jo gydymui yra daug priemonių.
 • Klubo sąnarių bursitas yra labai paplitusi problema. Tai uždegimas nedidelėje, skysčių pripildytoje, sąnarinėje kišenėje, kurioje raumuo arba sausgyslė slysta per kaulą, kuris yra prie klubo sąnario išorinio krašto.
 • Bet kurioje iš sausgyslių, kurias dengia klubo sąnarį gali išsivystyti tendinitas.
 • Osteonekrozė yra būsena, kuri išsivysto, jei yra apribojama kraujotaka į kaulų zoną. Jeigu kaulą pasiekia neadekvatus kraujo kiekis, ląstelės miršta ir kaulas gali sunykti. Viena iš labiausiai paplitusių vietų, kurioje gali pasireikšti osteonekrozė, yra klubo sąnarys.

Į viršų

 

Peties sąnario skausmas

 

Peties sąnarį sudaro trys kaulai: raktikaulis, mentė ir žastikaulis. Taip pat tai yra vieta, kurioje ranka prisitvirtina prie liemens.

Petys yra judriausias viso kūno sąnarys. Peties judesių amplitudės ribotumas daro sąnarį nestabilų. Jį galima lengvai sužeisti, nes žastikaulio kaulo galvutė yra didesnė, nei peties sąnario ertmė, kuri jį juosia. Kad būtų išsaugotas stabilumas, petys turi būti sutvirtintas raumenų, sausgyslių ir raiščių pagalba.

 • Kai kurios pečių problemos atsiranda dėl šių minkštųjų audinių suirimo, kuris gali kilti susižalojus per didelio ar per mažo krūvio metu.
 • Kitos problemos atsiranda dėl degeneratyvių procesų, kuomet audiniai suskyla ir nebegali tinkamai funkcionuoti.

Pečių skausmas gali atsirasti aplink petį arba žemiau rankoje. Taip pat organizmo ligos gali generuoti skausmus, kurie nervais patenka iki pečių .

Peties osteoartritas dažniausiai pasireiškia praėjus daugeliui metų po peties sužalojimų. Išnirimas sukelia sąnarių nestabilumą ir pakartotinus peties išnirimus, tokiu būdu žalojamas peties sąnarys ir skatinamas osteoartrito vystymasis .

Į viršų

 

Alkūnės sąnario skausmas

 

1. Žastikaulis 2. Stipinkaulio galvutė; 3. Sąnario kapsulė 4. Alkūnė 5. Alkūnkaulis 6. Stipinkaulis

Alkūnę sudaro trys kaulai, kurie visi kartu leidžia alkūnei susilenkti ir išsitiesti, dilbiui pasisukti ir rankai pakilti ir nusileisti. Alkūnė yra linkusi į sužalojimus. Daugeliu atvejų alkūnių sužalojimai yra susiję su sportu, tačiau problemas gali sukelti ir bet kokie kiti pasikartojantys veiksmai. Kritimo metu gautos traumos, lūžiai, sudaro ganėtinai didelę alkūnių traumų dalį. Alkūnę yra gana sudėtinga gydyti, o gijimas trunka labai lėtai .

Vienas iš dažniausiai sutinkamų alkūnės sužalojimų yra lateralinis epikondilitas arba „tenisininko alkūnė“, kuris reiškia uždegimą, esantį lateralinio žastikaulio srityje. Lateralinio žastikaulio srityje prasideda šeši raumenys, kurie kontroliuoja rankos ir pirštų grįžtamąjį judesį (ištempimą). Pasikartojantys stiprūs smūgiai, esant sutrauktiems raumenims, pavyzdžiui, trenkiant delno viršutine puse, sukelia raumenų raiščių įsitempimą ir gali sukelti skausmą kaulo srityje. Šių raumenų atpalaidavimas dažnai numalšina skausmus . 

Kas yra alkūninio nervo kanalo sindromas?

Alkūninio nervo kanalo sindromas – tai būsena, kurią sukelia alkūninio nervo spaudimas prie alkūnės. Alkūnės vidinėje pusėje yra medialinis kaulo kauburėlis, po kuriuo eina alkūninis nervas. Ši vieta dažnai yra vadinama „juoko kauliuku“. Šioje vietoje alkūninis nervas yra kaip tik šalia kaulo ir gali būti lengvai prispaustas. Kuomet nervo spaudimas tampa toks stiprus, jog kenkia nervo veiklai alkūnėje, dilbyje, plaštakoje ir/ar pirštuose gali būti juntamas nejautrumas, tirpimas ir skausmas.

Į viršų

Plaštakos sąnarių skausmas

1. Sliekiniai raumenys I-IV 2. Nykščio atitraukiamasis raumuo 3. Paviršinių pirštų lenkiamųjų raumenų sausgyslės 4. Riešo kanalas

Plaštakos sąnarys – tai elastingas sujungimas tarp dilbio ir plaštakos. Plaštakos sąnarys yra dviguba nedidelių, trumpų kaulų eilė, kuri susidėsčiusi taip, kad sudarytų paslankią jungtį.

Plaštakos sąnarių sužalojimai įvyksta dėl tokių staigių traumų (lūžių) taip pat ir palaipsniui dėl pakartotinio įsitempimo ir kitų aplinkybių, pavyzdžiui, osteoartrito .

Dėl šio sąnario sudėtingumo, jo sužeidimų ir disfunkcijų gydymas yra sunkus. Prasidėjus kompiuterių laikmečiui, plaštakos sąnarių ir plaštakos skausmai tapo vieni populiariausių tarp su šia kūno dalimi susijusių nusiskundimų

Kas yra riešo ar karpalinio kanalo sindromas?

Riešo ar karpalinio kanalo sindromas (Carpal tunnel syndrome – CTS) – tai būsena, kuri atsiranda dėl vidaus nervų spaudimo prie plaštakos sąnario. Iš esmės tai yra žnybiamasis nervas plaštakos sąnaryje. Tarp simptomai: nejautrumas, tirpimas, taip pat skausmas visoje rankoje, plaštakoje ar pirštuose. Plaštakos sąnaryje yra darinys, vadinamas karpaliniu kanalu, kuriuo iš dilbio į plaštaką eina vidinis nervas ir devynios lenkiamosios sausgyslės. Karpalinio kanalo sindromas pasireiškia jei nuo patinimo šiame kanale formuojasi spaudimas, sukeliantis nervo spaudimą. Kuomet nervo spaudimas nuo patinimo tampa toks stiprus, kad trukdo nervų veiklą, plaštakoje ir pirštuose gali būti jaučiamas nejautrumas, tirpimas, taip pat ir skausmas

Į viršų

Artritas

Artritas yra vieno ar daugiau sąnarių uždegimas, sukeliantis skausmus, patinimą ir apriboja judesius.

Artritas taip pat gali sukelti kremzlės suirimą. Kremzlė saugo sąnarį ir leidžia jam lygiai judėti. Kremzlė taip pat amortizuoja šoką, jei sąnariui daromas spaudimas, pavyzdžiui, einant. Jei kremzlės yra mažiau nei įprasta, kaulai trinasi vienas į kitą, sukeldami skausmą, patinimą (uždegimą) ir sąstingį. Uždegimas dažnai praeina, kai sužeidimas gydomas, liga yra numalšinta arba pati išgydyta infekcija. Kai kurių sužeidimų ir ligų atveju, uždegimas užsitęsia, o sąnarinių paviršių suyrimas sukelia ilgalaikį skausmą ir deformaciją. Tai vadinama lėtiniu artritu. Osteoartritas yra labiausiai paplitusi artrito atmaina ir vis dažniau pasirodo senstant. Skausmai gali būti juntami bet kuriame sąnaryje, tačiau dažniausiai jie juntami klubuose, keliuose arba pirštuose. Osteoartrito rizikos faktoriais laikomi:

 • Viršsvoris
 • Paveikto sąnario ankstesnis sužeidimas
 • Paveikto sąnario naudojimas pasikartojančiuose veiksmuose, kurie įtempia šį sąnarį (tai gresia tiek beisbolo žaidėjams, tiek baleto šokėjams, tiek statybininkams).

Artritas gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams ir moterims .

Tendinitas yra sausgyslės, kuri yra skaidulinės struktūros ir  sujungia raumenį su kaulu, uždegimas, dirginimas ir patinimas,. Daugeliu atveju sutinkamas ir tendinitas (sausgyslių degeneracija). Tendinitas gali atsirasti bet kurioje sausgyslėje, tačiau tarp kelių, dažniausiai pasitaikančių vietų, yra petys, plaštakos sąnarys ir alkūnė.

Skausmai ir jautrumas palei sausgysles, paprastai arti sąnario. Skausmas stiprėja judant ar aktyviai dirbant.

Artralgija

Artralgija yra sąnarių skausmas, kuris kyla dėl artrito sukelto uždegimo sąnaryje. Gali atsirasti aštrūs sąnarių uždegimo sužalojimai atitinkantys būdingus uždegimo simptomus. Tarp galimų simptomų yra skausmai (gali būti ir tvinkčiojantys): paraudimas, patinimas, karščio pojūtis peties sąnaryje ir peties funkcinio judesio praradimas.

Kremzlės sutrikimai

Paprastai kremzlės problemos daro įtaką kelio sąnariui, tačiau gali daryti įtaką ir kitiems sąnariams. Kremzlės problemos dažniausiai atsiranda dėl svorį nešančių ir susisukančių judesių, kurie kenkia sąnario kremzlei. Judesiai paaštrina peties sąnario skausmus ir gali sukelti staigų sąnario „sąstingį“, kurį sukelia kremzlės sluoksnių atsilupimas sąnaryje.

Judesių suvaržymas

Bet kurio sąnario suvaržymas gali atsirasti dėl mechaninių defektų, dėl minkštųjų audinių susitraukimo, dujoms pratekant pro sąnarius, dėl raumenų skausmų, raumenų spazmų ar raumenų paralyžiaus.

Sąnarių išnirimas

Jis gali įvykti, jei sąnaryje dingsta bet koks pasipriešinimas tarp rutulio ir sąnarinės ertmės ir raumenų/raiščių, kurie gali sukelia dalinį sąnarių išnirimą.

Į viršų

 

Kaip palengvinti situaciją?

Prevencija

Gimnastikos pratimai, tinkantys žmonėms, turintiems sąnarių problemų, gali būti suskirstyti į tris grupes:

 • Tempimo ar tonizuojantys gimnastikos pratimai. Tai mažo intensyvumo gimnastikos pratimai, kuriuos reikia atlikti, norint išlaikyti ir pagerinti kūno mobilumą. Tempimo pratimai yra svarbūs esant bet kokiam gimnastikos pratimų režimui. Tempimo pratimus reikia atlikti prieš bet kokio pratimo pradžią, neatsižvelgiant į tai, kokios esate nuomonės apie savo fizinį pasirengimą.
 • Jėgos pratimai. Šie gimnastikos pratimai yra energingesni ir intensyvesni, jų pagalba stiprinami raumenys. Šiems gimnastikos pratimams priskiriamas svarmenų kilnojimas ar elastinių raiščių (pavyzdžiui, espanderio) naudojimas. Raumenų fizinę būklę galima pagerinti per reliatyviai trumpą laiko tarpą, taip pat tuo pačiu metu raumenų jėgą padidina pratimų su svarmenimis krūvio palaipsninis padidinimas. Žmonės, turintys problemų su sąnariais, jėgos pratimus turėtų atlikti atsargiai, kad savęs nesužeistų. Todėl prieš pradedant atlikinėti pratimus, žmonės, turintys sąnarių problemų, turėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju ir sudaryti individualią gimnastikos pratimų programą. Svarbu pratimus atlikti saikingai, nepervertinant savo jėgų ypatingai, jei jau kurį laiką nesate mankštinęsi. Jūs pasieksite geresnių rezultatų, jei krūvį didinsite palaipsniui.
 • Pratimai skirti širdies kraujagyslių ir kvėpavimo sistemai treniruoti. Šie pratimai apima visas didžiąsias raumenų grupes. Aerobikos pratimams būdingi ritmiški, pasikartojantys judesiai, dėl šios priežasties pagerėja kvėpavimo sistemos ir raumenų darbas.

Gimnastikos pratimai padeda reguliuoti kūno svorį, o kiekvienas fizinio pratimo krūvio padidinimas pagerina kraujo cirkuliaciją visame kūne ir padeda pagerinti visų sąnarių aprūpinimą visomis reikalingiausiomis medžiagomis, taip sumažindamas uždegimo procesus.

Žmonėms, sergantiems osteoartritu, ypatingai patariama atlikti pratimus vandenyje .
 

Į viršų

Klubo skausmų gydymas

Gydymas yra visiškai priklausomas nuo problemos priežasties. Todėl, prieš bet kokio gydymo pradžią, itin svarbu nustatyti simptomų priežastį. Jei jūs neįsitikinęs savo būsenos rimtumu, turėtumėte ieškoti medicininio patarimo prieš bet kokio gydomojo kurso pradžią.

Kai kurie dažniausiai paplitę klubo skausmo gydymo metodai yra čia paminėti. Ne visos iš šių priemonių gali būti taikomos kiekvienam atvejui, tačiau jos gali padėti.

 • Poilsis: Daugeliu atveju pirmoji priemonė, kuri gali sumažinti klubo skausmus, yra šio sąnario poilsis ir leidimas ūmiam uždegimui nurimti. Dažnai tai yra vienintelė efektyvi priemonė, kad klubo skausmas praeitų . Jei simptomai rimti, tuomet judėti padės ramentai ar lazdelė.
 • Ledo ir karšti kompresai: Ledo pakuotės ir termoforai yra labiausiai naudojamos priemonės uždegimui malšinti.
 • Tempimas: Sąnarį juosiančių raumenų ir sausgyslių tempimo pratimai gali padėti kai kurių klubo skausmų atveju.
 • Fizinė terapija: Fizinė terapija – svarbus gydymo aspektas, esant beveik visom ortopedinėms problemoms. Fizioterapeutai naudoja tam tikrus modelius, gelbstinčius padidinti jėgą, atgauti judrumą.
 • Vaistai nuo uždegimo

 

 

Artrito ir kitų reumatinių ligų gydymas:

Dažniausiai gydymo tikslas yra sumažinti skausmus ir uždegimą, užtikrinti optimalią sąnarių veiklą. Visi terapeuto atliekami gydymo kursai turi būti individualiai pritaikyti paciento reumatinės ligos formai ir būsenos rimtumui. Gydymo kursai suteikia tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį poveikį.

Į viršų

Trumpalaikis poveikis:

 • Vaistai (ibuprofenas arba diklofenakas) tarp trumpalaikių skausmo ir uždegimo malšinimo metodų gali būti ir vaistai nuo uždegimo.
 • Šaltis Skausmą galima palengvinti uždėjus ant sąnario rankšluostį su įvyniota ledo pakuote.
 • Sąnario fiksacija Įtvaro naudojimas gali padėti sąnariui pailsėti ir apsaugoti jį nuo tolimesnių sužeidimų. Tokie pagalbiniai vaikščiojimo įrankiai, kaip lazda, ramentai ir kiti pagalbiniai įrankiai su ypatingai didelėmis ar ilgomis rankenomis, padeda apsaugoti atitinkamus sąnarius nuo nereikalingos įtampos.
 • Masažas Lengvas skaudančių raumenų glostymas ir/ar minkymas gali pagerinti kraujotaką ir sušildyti raumenį.

 

Ilgalaikis poveikis:

   • Vaistai(ibuprofenas arba diklofenakas) egzistuoja daug medikamentų, kurie ilgam laikui gali padėti sumažinti skausmus ir simptomus.
   • Svorio metimas: Viršsvoris sukelia didesnę sąnarių, pavyzdžiui, klubų ir kelių įtampą. Žmonių, turėjusių viršsvorio ir jo atsikračiusių patirtis įrodo, kad galimybė susirgti įvairiomis reumatinių ligų formomis, tarp jų ir osteoartritu, sumažėja.
   • Gimnastikos pratimai: Atitinkami pratimai, pavyzdžiui, plaukiojimas, vaikščiojimas, nedidelio krūvio aerobikos ir judesio pratimai gali padėti sumažinti sąnarių skausmus ir sąstingį. Tempimo pratimai gali padėti išsaugoti sąnarių elastingumą.
   • Operacijos: Esant sunkiems reumatinių ligų atvejams, sąnario korekcijai ir pakeitimui gali būti naudojama chirurginė intervencija. Artrito ir kitų reumatinių ligų chirurgija yra dviejų pagrindinių formų:

– korekcija – chirurginė operaciją, kurios tikslas pakoreguoti sužeistą sąnarį. Jos metu iš sąnario gali būti pašalinamos kremzlės ar kaulo dalelės, taip pat sujungiami kaulai ar atliekama deformuotų vietų korekcija.

– pakeitimas – jei sąnarys yra per daug pažeistas, jis gali būti pakeistas dirbtiniu sąnariu.

Nustatykite individualų ritmą.

Kad taupytumėte energiją ir sumažintumėte savo sąnarių krūvį, nustatykite individualų ritmą (aktyvios mankštos pratimus derinkite su poilsio momentais) gali padėti jūsų sąnariams ir sumažinti artrito simptomus.