Akūtas pēkšņas muguras sāpes pie pārslodzes (krika)

  Kodėl jis atsiranda ir kaip padėti?

  Beveik kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime susidūrė su nugaros skausmu. Kokios yra pagrindinės nugaros skausmo priežastys ir kaip padėti?

  Priežastys ir rizikos veiksniai

  Kai kurie nugaros skausmo rizikos veiksniai yra rūkymas, nutukimas, amžius, moteriška lytis, fiziškai sunkus darbas, pasyvumas, sėdimasis darbas, psichologiškai sunkus ir sekinantis darbas, nepasitenkinimas savo darbu ir kiti individualūs psichologiniai veiksniai.

  Dažniausiai dėl nugaros skausmo į šeimos gydytoją kreipiamės, kai patiriame nespecifinį nugaros skausmą. Tai skausmas, kurio nesukėlė konkretus nugaros struktūrų sužeidimas, ir jis praeina per kelias savaites.

  Traumos, radikulopatijos (skausmas, atsirandantis dėl stuburo nervų šaknelių užspaudimo), reumatinės ligos (osteoartritas, ankilozinis spondilitas, skoliozė) yra rimtesnės, bet rečiau pasitaikančios problemos. [2]

  Kaip padėti?

  Jei žinote, kad patiriate nespecifinį ūmų nugaros skausmą, padės lokalus šildymas (sušvelnins sutraukto nugaros raumens spazmus, masažas (bendrai gerai savijautai) arba akupunktūra (saugus gydymo būdas, maža nepageidaujamų reakcijų tikimybė).

  Jei norite išgerti vaistų, pirmiausia rinkitės nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, taip pat galite vartoti raumenis atpalaiduojančius vaistus. Rinkdamiesi analgetikus, atsižvelkite į maksimalias leidžiamas dozes ir kontraindikacijas. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. [1]

  Literatūros šaltiniai:

  1. Knight C.L. (2020) Treatment of acute low back pain, UpToDate database
  2. Wheeler S.G. (2019) Evaluation of low back pain in adults, UpToDate database