Pārslodze

  Įkvėpti Naujųjų metų pažadų ar pavasario, daug žmonių pradeda sportuoti. Toks įsipareigojimas vykdomas nepaisant amžiaus grupės ir fizinio pasirengimo. Kai kurie žmonės pasižada renovuoti butą ir perstatyti baldus be kitų pagalbos. Bet…

  Ko nereikia daryti ir kaip padaryti geriau?

  • Gerbkite skausmą ir vadovaukitės dviejų valandų taisykle: jei po fizinės veiklos skauda dvi valandas, jūs persistengėte! Jei skauda fizinio aktyvumo metu, dažniau darykite pertraukėles, pakoreguoti įrenginių nustatymus ir krūvį, nesusižeiskite!
  • Jei kilnojate svarmenis (ar netgi vieną svarmenį) ar keliate daiktus, didieji sąnariai yra patvaresni už mažuosius. Jei kilnodami svarmenis ar keldami daiktus naudosite didžiuosius sąnarius (pavyzdžiui, kelio ar klubo) ir simetriškai išlyginsite svorį, apsaugosite save nuo didelių problemų.
  • Ilgas sėdėjimas ir statiškos pozos neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis? Tačiau gamta mėgsta judesį! Nejudinami sąnariai sustingsta. Ilgainiui gali atrofuotis raumenys ir išsivystyti sąnarių kontraktūros.
  • Priaugote svorio? Klubai, keliai ir pėdos padėkos už kiekvieną numestą kilogramą.
  • Sulenkta nugara, kreiva laikysena sėdint kėdėje… Atkreipkite dėmesį, kaip sėdite, kaip stovite. Nugara, kaklas ir galva turi būti vienoje linijoje, kad be reikalo nebūtų apkrauta jokia stuburo dalis. Atsiminkite tai kiekvieną kartą, kai keliate svarmenis ir sėdite. [1]

  Literatūros šaltiniai:

  1. Gecht-Silver M.R. (2020) ) Overview of joint protection, UpToDate database