Kadangi ūminį faringitą dažniausiai sukelia virusas ir jis praeina savaime, svarbiausia nepamiršti, kad antibiotikai negydo virusinių infekcijų, todėl pagrindinį dėmesį reikėtų skirti simptomų palengvinimui.

    Analgetikai

    Jei skauda gerklę, padės analgetikai, karščiavimą mažinantis vaistai. Suaugusiesiems tokiais atvejais pirmosios pagalbos vaistinėlėje reikėtų turėti paracetamolio, ibuprofeno ar aspirino. Įdomu tai, kad 200–400 mg ibuprofeno per 2–4 valandas gerklės skausmą sumažina iki 80 proc., o 1000 mg paracetamolio per tris valandas gerklės skausmą sumažina iki 50 proc. Tokie rezultatai tik parodo, kad gydymo būdą reikia rinktis individualiai, net tai, kas padės vieniems, gali netikti kitiems.

    Niekada nevartokite didesnės vaistų dozės nei nurodyta maksimali paros norma, taip pat stebėkite, ar nepasireiškia nepageidaujamų reakcijų. Ibuprofenas ar aspirinas nebus geriausias pasirinkimas, jei turite aktyvių skrandžio opų ar nekontroliuojamą gastritą, o paracetamolis netiks sergant kepenų ligomis.[1]

    Vietinė terapija

    Pastilės, gerklės lašai, purškalai ir gerklės skalavimas gali palengvinti gerklės skausmą. Šie preparatai padės greičiau nei analgetikai, nes jų veikliosios medžiagos akimirksniu pradeda veikti skaudančią gerklę.

    Šių preparatų sudėtyje gali būti vietinių analgetikų, medžiagų, turinčių antivirusinį ir antibakterinį poveikį, taip pat vaistažolių. [1]

    Literatūros šaltiniai:

    1. Stead W. (2020) Symptomatic treatment of acute pharyngitis in adults, UpToDate database